Gruaja i vrau tre vajzat, Bashkimi nis një jetë të re! Ç’ka ndodhur me shqiptarin që brenda një nate humbi gjithçka

Publikuar tek: bota, më 17:07 15-01-2018 Gruaja i vrau tre vajzat, Bashkimi nis një jetë të re! Ç’ka ndodhur me shqiptarin që brenda një nate humbi gjithçka

Mëngjesin e 9 marsit 2014, Lecco u zgjua me një lajm që dukeshe si një makth. Tre vajza të vrara nga nëna e tyre. Një tmerr që tronditi të gjithë komunitetin.

Kështu shkruan bergamopost, një portal italian i cili i ka dedikuar një artikull të gjatë babait shqiptar i cili në vitin 2014 humbi vajzat e tij si pasojë e një krimi makabër të bashkëshortes.“Një tragjedi e pafundme e një nëne që mori jetën e tre vajzave të saj të bukura dhe që më pas u përpoq të vriste veten.

Dhe vuajtja e një babai i cili humbi tre më të shtrenjtat e tij brenda një nate. Tani, Bashkim Dobrushi, ka nisur një jetë të re, por kurrë nuk harron, as për një të dytë, tre dashuritë e tij.

Babi i tre vajzave të vrara në Chiuso në 2014, Bashkim Dobrushi, do të bëhet sërish baba.

Në prill, 49-vjeçari u martua me Afërditën, 36 vjeç, me origjinë nga Shqipëria dhe tani çifti pret një djalë i cili pritet të lindë më 3 prill, ditën kur Simona, vajza më e madhe do të kishte mbushur 17 vjet.

Simona vdiq në duart e nënës Edlira Copa atë natë të përgjakshme të tre vjetëve më parë. Atë natë mbylli sytë Keisi, e cila atëherë ishte 10 vjet dhe Sidny vetëm 3 veç.

Fjalët e babait Bashkim:

Sytë e babait Bashkim janë të mbushura me lot kur flet për vajzat e tij dhe mbështetjen që ka pasur nga komunitetit në Lecco.

"Simona ishte vojelbolliste dhe të gjithë thanë se ishte një grua e vogël. Ndërsa Keisi pëlqente valle klasike. Sidni ishte gjithmonë e dashur. Një qenush ".

Gruaja e re gjithmonë e ka mbështetur burrin e saj në luftën e tij të përditshme kundër dhimbjes së humbjes së tri vajzave të tij. "Muret e shtëpisë sonë në Lecco janë plot me fotografi të vajzave të mia. Qyteti i Lecco është qyteti im dhe Italia është vendi im. Njerëzit e Lecco janë bashkëqytetarë të mi. Dëshiroj t'i falenderoj. Unë do të doja t'u tregoja atyre se ndihma e tyre ishte themelore ».

Një jetë e re...

Dhe tani në fund një rreze dielli, ardhja e një jete të re. Një dhuratë që nuk mund ta fshijë dhimbjen, por kjo do të ndihmojë zemrën e këtij njeriu që ka vuajtur shumë, për të rrahur përsëri, çdo ditë.

“Do të jetë një djalë, për mua gjëja e rëndësishme është të jetë i shëndetshëm”

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011664867401123
array(1) { ["section"]=> string(120) "gruaja-i-vrau-tre-vajzat-bashkimi-nis-nje-jete-te-re-c-ka-ndodhur-me-shqiptarin-qe-brenda-nje-nate-humbi-gjithcka-106632" }