Gruaja më gjoksin jashtë, fotoja e parë shqiptare kaq e guximshme

Publikuar tek: kulture-art, më 07:02 31-03-2016 Gruaja më gjoksin jashtë, fotoja e parë shqiptare kaq e guximshme

Gruaja më gjoksin jashtë, mund të konsiderohet si fotoja e parë shqiptare nudo. Jo tërësisht, por shumë guximshme për kohën. Kjo foto është shkrepur nga Pjetër Marubi shumë herët, që në vitin 1878.

‘’Malësorja pa emër’’, mban veshur një kostum popullor dhe fotoja është zbuluar tani vonë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042360067367554
array(1) { ["section"]=> string(70) "gruaja-me-gjoksin-jashte-fotoja-e-pare-shqiptare-kaq-e-guximshme-36467" }