Gruaja merr COVID-in në Tiranë dhe e çon në Korçë, infekton të birin dhe 2 mjekët që i shërbyen

Publikuar tek: aktualitet, më 11:26 13-07-2020 Gruaja merr COVID-in në Tiranë dhe e çon në Korçë, infekton të birin dhe 2 mjekët që i shërbyen Ilustruese

Një zonjë nga Korça ka ardhur për të qendruar disa ditë në Tiranë por këtu është infektuar me COVID.

Pa e ditur ajo është kthyer në qytetin e saj në Korçë por menjëherë ka shfaqur simptoma të virusit.

Ndërkaq, për pasojë ka infektuar të birin si dhe 2 mjekët në Korçë të cilët i shërbyen.

Menjëherë pas testimit pozitiv me COVID, dy mjekët janë vetëkarantinuar në shtëpi.

Kujtojmë se nga qarku i Korçës, sot janë raportuar 10 raste të reja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094530582427979
array(1) { ["section"]=> string(101) "gruaja-merr-covid-in-ne-tirane-dhe-e-con-ne-korce-infekton-te-birin-dhe-2-mjeket-qe-i-sherbyen-213691" }