Gruaja mëson se burri i saj është agjent pas 70 vitesh martesë... (HISTORIA- Si e zbuloi)

Publikuar tek: bota, më 13:15 27-05-2019 Gruaja mëson se burri i saj është agjent pas 70 vitesh martesë... (HISTORIA- Si e zbuloi)

Në një martesë, çifti i ndan të gjitha me njëri-tjetrin por kjo, mesa duket nuk ndodh me të gjithë.

Çifti Filis ishtë i martuar që në vitin 1944 dhe burri Glidor Fillips punonte si agjent sekret gjatë gjithë jetës por gruaja e tij nuk e dinte.

Burri humbi jetën në moshën 85-vjeçare dhe kur gruaja e tij Odrei Fillips pastroi zyrën e tij zbuloi të dhëna sekrete. Deri në atë moment, ajo besonte se ishtë e martuar me një inxhinier por tani zbuloi se burri i saj punonte si agjent për MI5 në Britani dhe kishtë hyrë deri në kampin e nazistëve në vitin 1950.

Duket se dikush mund të mbajë sekrete dhe për të gjithë jetën...

61469716_364292214215438_4428198173659365376_n.png

61206103_842138769499749_7706849703459028992_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026246070861816
array(1) { ["section"]=> string(90) "gruaja-meson-se-burri-i-saj-eshte-agjent-pas-70-vitesh-martese-historia-si-e-zbuloi-165870" }