Gruaja që u dënua padrejtësisht për vrasje për 35 vjet do të marrë dëmshpërblim prej 3 milionë USD (NGJARJA NË SHBA)

Publikuar tek: bota, më 17:36 29-08-2019 Gruaja që u dënua padrejtësisht për vrasje për 35 vjet do të marrë dëmshpërblim prej 3 milionë USD (NGJARJA NË SHBA) Cathy Woods

Një grua që kaloi 35 vjet në burgun e Nevadas për një vrasje që nuk e kishte kryer, do të dëmshpërblehet me 3 milionë dollar për burgun e padrejtë.

Cathy Woods, 68 vjeçe, do të vazhdojë të kërkojë nëpërmjet avokatëve akoma më shumë dëmshpërblim, madje edhe nga dedektivët që ajo akuzon se kanë fabrikuar provat kundër saj ndërkohë që kishte qenë paciente në spitalin mendor të Luzianës në 1979, sipas avokates së saj Elizabeth Wang.

Woods u lirua nga burgu në 2015 kur dolën në dritë prova të reja për vrasjen e 1976 të një student të kolegjit në Oregon. 68-vjeçarja që jeton tashmë me të afërmit e vet në qytetin Anacortes, ka qenë gruaja që ka vuajtur më shumë burg në historinë e SHBA, padrejtësisht.

“Edhe pse asnjë sasi parash nuk kompenson atë që ka kaluar klientja ime, të paktën kjo shumë do të përdoret për kujdesin e saj” thotë avokatja.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01301908493042
array(1) { ["section"]=> string(121) "gruaja-qe-u-denua-padrejtesisht-per-vrasje-per-35-vjet-do-te-marre-demshperblim-prej-3-milione-usd-ngjarja-ne-shba-176653" }