Gruaja raciste u “turret” myslimanëve nga makina në mes të rrugës, por atyre u “soset” durimi

Publikuar tek: bota, më 15:57 03-09-2017 Gruaja raciste u “turret” myslimanëve nga makina në mes të rrugës, por atyre u “soset” durimi

Një grua është filmuar duke thirrur fjalë raciste ndaj një grupi myslimanësh nga makina e saj.

Një video tregoi se pasagjeret femra bërtisnin kundrejt disa burrave aziatikë, ndërsa po udhëtonin jashtë Dewsbury Cemetery, në Yorkshire të Perëndimit.

Ajo dukej të bërtiste: 'F *** off ju britanik, f ****** P ***.' Burrat dukej sikur po përpiqeshin ta injoronin, por ajo vazhdoi të bërtiste dhe shante më keq.

Grupi nuk rezistoi gjatë dhe bëri disa gjeste më dorë dhe fytyrë ndaj saj, gjë e cila e acaroi  më keq gruan në makinë.

Një djalë që publikoi videon shkroi: 'Gruaja e tmerrshme. Nuk ka nevojë për të gjithë këtë. Duhet të keni turp për veten. '

Policia Ëest Yorkshire nuk besohet të ketë marrë një ankesë lidhur me incidentin, por ata janë vënë në kërkim të drejtueses së automjetit.

Sipas burimeve të deritanishme të policisë mësohet se incidenti kishte ndodhur rreth orës 10 ditën e  djeshme  në mesditë.

Kryeinspektori Roger Essell, nga Policia e Qarkut Kirklees, tha: "Kjo ishte një përvojë shumë e vështirë dhe pyetjet tona janë duke u zhvilluar shumë për të identifikuar ata që janë përfshirë. Ne kemi një qëndrim të fuqishëm kundër çdo lloj abuzimi racor".

3333434343434343.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Golf”-i përfundon në sallonin e shtëpisë dhe shpërthen në flakë, 4 të plagosur rëndë
12 gjermanë pas hekurave në Turqi, për "arsye politike" »
Article Logic
Execution time: 0.012649059295654
array(1) { ["section"]=> string(94) "gruaja-raciste-u-turret-myslimaneve-nga-makina-ne-mes-te-rruges-por-atyre-u-soset-durimi-91024" }