Gruaja shikon skenën horror, pëshkaqeni i kafshon të shoqin vetëm disa metra larg bregut

Publikuar tek: bota, më 14:40 11-05-2015

Burri i cili u sulmua brutalisht nga një peshkaqen ndërsa notonte në brigjet e New Caledonia është identifikuar si francezi Yves Berthelot.

Berthelot, 50 vjeç, ishte në një varkë me miqtë e tij në arkipelagun e jugut  kur u vra. E veja e tij, Anne, pësoi një humbje të madhe ndërsa shkroi në Facebook: "Unë e kam humbur njeriun e jetës sime sonte". Ai ishte duke notuar vetëm pak metra larg anijes me gruan dhe miqtë e tij në Oqeanin Paqësor kur u kafshua disa herë nga një peshkaqen .

Anija ishte ankoruar pranë ishullit Kouare, i cili është 27 kilometra në jug të Ouen - një destinacion popullor për turistët e shëtitjeve me varka pranë Noumea, kryeqyteti i Kaledonisë së Re.

Të afërmit e Berthelot, shumica e tyre profesionistë të shëndetësisë, e tërhoqën nga uji, kur ai u sulmua dhe u përpoqën për ta mbajtur në jetë por për fat të keq, ai vdiq në vendin e ngjarjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012970924377441
array(1) { ["section"]=> string(93) "gruaja-shikon-skenen-horror-peshkaqeni-i-kafshon-te-shoqin-vetem-disa-metra-larg-bregut-10875" }