Gruaja shtatzënë rrihet barbarisht nga familja, humb fëmijën

Publikuar tek: bota, më 06:20 29-07-2016 Gruaja shtatzënë rrihet barbarisht nga familja, humb fëmijën

Një 20-vjeçare rreth 7 muajshë shtatzënë ka humbur fëmijën pasi u rrah barbarisht nga bashkëshorti dhe familja e tij.

Fillimisht bashkëshorti kishte nisur ta dhunonte me shkop druri dhe më pas më pas duke i prerë flokët me një palë gërshërë, duke e rruar në disa pjesë të kokës.

Ngjarja ka ndodhur në Ashkamish, provincë e Takhār, Afganistan. 

Kreu i Departamentit të Çështjeve për Gratë, Ramz Ara, e ka dënuar ashpër sulmin.

Sipas policisë bashkëshorti i saj Sarbaland është ende në kërkim ndërsa pjestarët e tjerë në Kabul.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019191026687622
array(1) { ["section"]=> string(65) "gruaja-shtatzene-rrihet-barbarisht-nga-familja-humb-femijen-48059" }