Gruaja torturon burrin duke e rrahur dhunshëm, durrsaku nuk duron dot më dhe mer vendimin e rëndësishëm

Publikuar tek: aktualitet, më 19:17 09-06-2017 Gruaja torturon burrin duke e rrahur dhunshëm, durrsaku nuk duron dot më dhe mer vendimin e rëndësishëm

Nga Komisariati i Policisë në Shijak bëhet me dije se një burrë ka marë urdhër mbrojtje për shkak se është rrahur sistematikisht dhunshëm nga e shoqja.

Dhuna në familje është një problem që ka tronditur mbarë shumë familje shqiptare dhe këtë rast siç duket ka qenë në Durrës.

Gjithmonë jemi mësuar të ushtrohet dhuna ndaj grave sepse janë konsideruar si më të pafuqishme ndaj meshkujve, por rasti në fjalë flet për dhunë sistematike nga bashkëshortja.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 08.06.2017, u plotësua kërkesë­padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasin A.T, vjeç 48, banues në Shijak, pasi dyshohet se bashkëshortja D.T, vjeç 38, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”, thuhet ne njoftim

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Helmoi 150 qytetarë, nis procedimi penal për pronarin e pastiçerisë
Koncerti për hapjen e sheshit “Skënderbej”, nga lahutat e veriut, deri te vallet e Dropullit »
Article Logic
Execution time: 0.0106520652771
array(1) { ["section"]=> string(108) "gruaja-torturon-burrin-duke-e-rrahur-dhunshem-durrsaku-nuk-duron-dot-me-dhe-mer-vendimin-e-rendesishem-81894" }