Gruaja, viktimë e lëndëve toksike të mjekut, shfaqet me një pamje të re pas transformimit

Publikuar tek: bota, më 09:53 15-04-2015

Një grua transgjinore e cila e kishte fytyrën të dëmtuar tmerrshëm pasi ishte injektuar me çimento, u shfaq të dielën me një look të ri.

Rajee Narinesingh ishte një nga viktimat e lëndëve helmuese të mjekut Oneal Ron Morris, i cili kryente operacione plastike të paligjshme duke përdorur substanca të tilla si ngjitës,  dhe vaj mineral. Morris injektoi në faqet e saj, buzët dhe mjekrën përsëri në 2005, dhe përfundoi duke e shëmtuar pasi ajo nuk kishte para për të shkuar te një kirurg kozmetike i duhur.

Mbetur me një fytyrë të fortë si shkëmb, Rajee filloi të shihte  mjekun John Martin  si rindërtuesin e Kirurgjisë i cili i dha asaj zbutjen e injeksioneve dhe terapi lazer për të trajtuar kirurgjinë e dështuar.

Rajee, e cila kishte qenë shumë e zënë ngushtë dhe e turpëruar për të shkuar tek autoritetet, pohon se ka paguar vetëm $ 100 për sesion te Morris për injeksionet që do t’i ndryshonin jetën.

"Gjëja e fundit që kam kërkuar ishte që të dukesha si një njeri në një fustan. Doja të isha një grua e bukur”, tha ajo për vendimin e saj për të marrë injeksione.

"Kur më në fund erdhi në ditë, unë isha nervoze sepse do isha gruaja që gjithmonë kisha dashur të isha," tha Rajee. “Dhoma dukej sterile dhe e pastër, tha ajo, por pastaj makthi filloi”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013550996780396
array(1) { ["section"]=> string(92) "gruaja-viktime-e-lendeve-toksike-te-mjekut-shfaqet-me-nje-pamje-te-re-pas-transformimit-8767" }