Grubi: Vetingu i patjetërsueshëm, në politikë dhe drejtësi

Publikuar tek: rajon, më 21:08 18-09-2019 Grubi: Vetingu i patjetërsueshëm, në politikë dhe drejtësi

Kryetari i komisionit për çështjet Evropiane në parlamentin e Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Shkupi pret një vendim pozitiv në muajin tetor lidhur me hapjen e negociatave për anëtarësim në BE.

Sipas tij vendi e meriton një vendim të tillë, pasi i ka bërë detyrat e shtëpisë, duke përmendur ndër të tjera zgjidhjen e një konflikti të gjatë me Greqinë fqinje lidhur me çështjen e emrit.

Zoti Grubi ndodhet për një vizitë në Uashington së bashku me disa deputete të parlamentit të Maqedonisë së Veriut. Gjatë intervistës për Zërin e Amerikës deputeti i BDI-së flet dhe mbi propozimin e partisë së tij për hetimin e pastërtisë së figurës së përfaqësuesve të sistemit të drejtësisë dhe funksionarëve publikë, pritshmëritë pas shpërbërjes së Prokurorisë së Posaçme si dhe shanset e miratimit të projekligjit për prokurorinë publike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024375915527344
array(1) { ["section"]=> string(63) "grubi-vetingu-i-patjetersueshem-ne-politike-dhe-drejtesi-178939" }