“Gruja drejtore qendrore, burri drejtues lokal”, deputeti i PS i revoltuar: Si nuk kanë turp që dalin në kamera

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:50 10-01-2018 “Gruja drejtore qendrore, burri drejtues lokal”, deputeti i PS i revoltuar: Si nuk kanë turp që dalin në kamera

Dritan Gina, drejtues i prokurorisë së Elbasanit dhe bashkëshortja e tij Rovena Gashi, drejtore e marrëdhënieve me Jashtë në Prokurorinë e Tiranës, që të dy të shkarkuar tashmë nga kryeprokurorja Arta Marku, kanë ngritur padi ndaj kësaj të fundit për largimet nga detyra duke i cilësuar si të pabazuara në ligj.

Sakaq, Pjerin Ndreu, deputeti i PS nuk arrin ta kuptojë rebelimin e çiftit të prokurorëve të cilët sipas tij kanë privatizuar institucionin.

“Gruja drejtore qendrore, burri drejtues lokal ! A quhet privatizim institicioni ky ?! Pastaj normal që këta janë në rregull mendërisht se ju humbën privilegjet ndërsa ajo që shkatërron këtë sistem tribal nuk është ! Si s’kanë turp që dalin në kamera duke fole broçkulla ?!”, shkruan Ndreu.

 gashi-gina.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016975879669189
array(1) { ["section"]=> string(113) "gruja-drejtore-qendrore-burri-drejtues-lokal-deputeti-i-ps-i-revoltuar-si-nuk-kane-turp-qe-dalin-ne-kamera-106108" }