Grupet e reja parlamentare, reagon Soreca: Opozita të dialogojë me deputetët e PD dhe LSI në parlament

Publikuar tek: aktualitet, më 12:08 18-04-2019 Grupet e reja parlamentare, reagon Soreca: Opozita të dialogojë me deputetët e PD dhe LSI në parlament

Ambasadori i BE në Tirana, Luigi Soreca ka reaguar pas krijimit të grupeve të reja parlamentare të PD dhe LSI.

Soreca ka bërë thirrje për dialog mes opozitës dhe deputetëve të PD dhe LSI që janë brenda parlamentit.

'Ne shpresojmë që opozita do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale. Ne kërkojmë që opozita të jetë prezente. Tani është koha për dialog. Opozita duhet të flasë mes vetes dhe me qeverinë në mënyrë që të kemi pjesëmarrje' u shpreh Soreca.

Më herët grupi i pavarur i deputetëve të rinj të PD, zgjodhi  si kryetare deputeten Rudina Hajdari ndërsa nga LSI është zgjedhur  Nimet Musai.

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025246858596802
array(1) { ["section"]=> string(107) "grupet-e-reja-parlamentare-reagon-soreca-opozita-te-dialogoje-me-deputetet-e-pd-dhe-lsi-ne-parlament-160906" }