“Grupi i zjarrit”/ Gjykata jep "arrest me burg" për Selimin, nis seanca për Gabën

Publikuar tek: aktualitet, më 12:49 29-06-2015 “Grupi i zjarrit”/ Gjykata jep

Ka nisur mesditën e sotme seanca për masën e sigurisë ndaj tre personave që bëjnë pjesë në atë që quhet “grupi i zjarrit”, i cili dyshohet se ka qëlluar ndaj efektivëve të RENEA-s në Lazarat, të mërkurën e 24 qershorit.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Klodian Selimin, ndërkohë nisur seanca për Dervish Gabën.


I pari që është paraqitur përpara trupit gjykues të Gjykatës së Krimeve të Rënda, ka qenë shtetasi Klodian Selimi, ndërkohë dy të arrestuarit e tjerë Dervish Gaba dhe Elvis Boçi, do njihen më pas me masën e sigurisë që do u jepet nga Gjykata. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Motra e Zajmina Vasjarit, një bombë e vërtetë
Pas pesë ditësh dy efektivët e RENEA dalin nga spitali »
Article Logic
Execution time: 0.01144814491272
array(1) { ["section"]=> string(81) "grupi-i-zjarrit-gjykata-jep-arrest-me-burg-per-selimin-nis-seanca-per-gaben-14878" }