Grupi muzikor britanik“Rolling Stones”- Trumpit: Mos shfytëzo muzikën tonë për fushatë

Publikuar tek: bota, më 15:34 05-05-2016 Grupi muzikor britanik“Rolling Stones”- Trumpit:  Mos shfytëzo muzikën tonë për fushatë

Grupi muzikor britanik “Rolling Stones” i ka kërkuar kandidatit për president Donald Trump që mos të përdorë këngët e tyre gjatë mitingjeve zgjedhore.

Banda muzikore bëri me dije dje se nuk i ka dhëne leje shtabit zgjedhor të Trump që të përdor muzikën e tyre.

Trump në tubimet e tij zgjedhore përveç këngëve të “Rolling Stones”, ka përdorur edhe këngët e Elton Jon.

Një nga këngët më të përdorura në mitingjet e tij është kënga e “Rolling Stones” “You Can’t Always Get What You Want”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ahmet Davutoğlu dorëhiqet si kryeministër i Turqisë
Ky numër është ilegal, mbajtja dhe shpërndarja e tij mund t’ju çojë në burg »
Article Logic
Execution time: 0.010492086410522
array(1) { ["section"]=> string(89) "grupi-muzikor-britanik-rolling-stones-trumpit-mos-shfytezo-muziken-tone-per-fushate-39585" }