Grupi neo-Nazist del në gjyq në Francë, kundër tyre 35 akuza për tentativë vrasjesh

Publikuar tek: bota, më 12:28 27-03-2017 Grupi neo-Nazist del në gjyq në Francë, kundër tyre 35 akuza për tentativë vrasjesh

18 persona do të dalin përpara gjykatës në qytetin verior të Amiens në Francë, pas një serie ngjarjes në emër të grupit neoNazist të njohur si White Wolves Klan “Klani I Uqjërve të Bardhë”. Ndërmjet atyre që do të dalin para gjykatës është edhe I njohuri I grupit Serge Ayoub.

Ata përballen me 35 akuza ku përfshihen dhunë e armatosur, vjedhje dhe tentativë për vrasje. Disa prej atyre që po dalin sot në gjykatë janë të lidhur me grupe të dhunshme në 2013, të konsideruar si Rruga e Tretë apo Të rinjtë revolucionar nacionalistë. Grupi neo-Nazist del në gjyq në Francë, kundër tyre 35 akuza për tentativë vrasjesh

18 persona do të dalin përpara gjykatës në qytetin verior të Amiens në Francë, pas një serie ngjarjes në emër të grupit neoNazist të njohur si White Wolves Klan “Klani I Uqjërve të Bardhë”. Ndërmjet atyre që do të dalin para gjykatës është edhe I njohuri i grupit Serge Ayoub.

Ata përballen me 35 akuza ku përfshihen dhunë e armatosur, vjedhje dhe tentativë për vrasje. Disa prej atyre që po dalin sot në gjykatë janë të lidhur me grupe të dhunshme në 2013, të konsideruar si Rruga e Tretë apo Të rinjtë revolucionar nacionalistë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Seksi dhe rebele, kush është vajza e atentatorit të Londrës, publikohen FOTOT
Kokainë në banane, arrestohen dy trafikantët e drogës (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010219097137451
array(1) { ["section"]=> string(88) "grupi-neo-nazist-del-ne-gjyq-ne-france-kunder-tyre-35-akuza-per-tentative-vrasjesh-73270" }