Grushte dhe shkelma, rrihet brutalisht kryebashkiaku i Selanikut (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 12:07 20-05-2018 Grushte dhe shkelma, rrihet brutalisht kryebashkiaku i Selanikut (FOTOT)

Kryebashkiaku sulmohet nga disa njerëz gjatë momentit të një aktiviteti publik. Është fjala për Kryetarin e Bashkisë së Selanikut në Greqi, Janis Boutari.

Ky i fundit është sulmuar nga disa persona që sipas mediave greke i përkasin ekstremit të djathtë. Kryebashkiaku po merrte pjesë në një një përkujtimore të masakrës së grekëve në Detin e Zi, gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Në pamje shihen se si agresorët fillimisht e ofendojnë atë më pas i sulen. “Më godisni nga të gjitha anët, me shkelma dhe grushte”, ka thënë ai.

Lidhur me situatën ka reaguar edhe Zyra e kryeministrit Tsipras, ku shprehen se bëhet fjalë për sulme të ekstremit të djathtë, por ende nuk është verifikuar.

_101647251_fc71e3b2-f104-4a85-89f3-8cf89e07029e.jpg

_101647257_a088443c-8df2-4df4-90c3-df1697b715e0.jpg

 

_101647259_9949fcb4-f8ef-4a85-b597-b4a833cabfb0.jpg

qqqqqqqqqqqqqq.PNG

 

ffffffffffff.PNG

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012593030929565
array(1) { ["section"]=> string(76) "grushte-dhe-shkelma-rrihet-brutalisht-kryebashkiaku-i-selanikut-fotot-121444" }