Grushti i shtetit në Turqi/ Rritet numri i të arrestuarve, mbyllen 949 shkolla dhe universitete

Publikuar tek: bota, më 14:22 24-07-2016 Grushti i shtetit në Turqi/ Rritet numri i të arrestuarve, mbyllen 949 shkolla dhe universitete

Pas tentativës për Grusht Shteti në Turqi është rritur edhe numri i të arrestuarve.

Nga të dhënat e deritanishme mësohet se numri i personave të arrestuar kap shifrën 13.165 nga të cilët 8.838 janë ushtarak, 1.487 policë, 2.101 gjyqtarë dhe prokurorë, 689 civilë dhe 52 autoritete lokale

Mësohet se deri tani në Turqi janë mbyllur 934 shkolla, 15 universitete,  104 konvikte, 35 objekte shëndetësore, 19 sidikata, 104 fondacione, 125 shoqata.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017187833786011
array(1) { ["section"]=> string(99) "grushti-i-shtetit-ne-turqi-rritet-numri-i-te-arrestuarve-mbyllen-949-shkolla-dhe-universitete-47582" }