Grushti i shtetit në Turqi, shifër rekord arrestimesh: 13 mijë. Në hetim 60 mijë të tjerë

Publikuar tek: bota, më 08:29 25-07-2016 Grushti i shtetit në Turqi, shifër rekord arrestimesh: 13 mijë. Në hetim 60 mijë të tjerë

Ushtarakët nuk mundën dot të rrëzonin presidentin Erdogan në Turqi, madje ata që dezertuan, po ndeshen më masa ekstreme, aq sa po diskutohet edhe rivendosja e dënimit me vdekje.

Të dhënat e fundit flasin për shifra rekord arrestimesh dhe hetimesh.

Deri më tani janë arrestuar 13 mijë persona dhe në hetim janë 60 mijë të tjerë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet sërish Gjermania, kamikazi hedh veten në erë, 12 të plagosur
7-vjeçarja i shkruan letër Cameron-it: ''Jam e mërzitur që do lësh punën'' dhe kryeministri britanik i kthen përgjigje (LETRA) »
Article Logic
Execution time: 0.010071992874146
array(1) { ["section"]=> string(92) "grushti-i-shtetit-ne-turqi-shifer-rekord-arrestimesh-13-mije-ne-hetim-60-mije-te-tjere-47633" }