Guardiola humb njeriun e shtrenjtë, ishte infektuar nga koronavirusi

Publikuar tek: sport, më 16:36 06-04-2020 Guardiola humb njeriun e shtrenjtë, ishte infektuar nga koronavirusi Pep Guardiola

Nëna e trajnerit të Manchester City, Pep Guardiola ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e koronavirusit.

Dolors Sala Carrio ka vdekur në qytetin e Barcelonës në moshën 82 vjeçare.

Lajmin e bëri të ditur klubi anglez, ku i shprehte ngushëllimet trajnerit.

Familja e Manchester Cityt është shkatërruar për të raportuar vdekjen e sotme të nënës së Pep Dolors Sala Carrió në Manresa, Barcelona pas infektimit nga koronavirusi. Ajo ishte 82 vjeç.

Të gjithë të lidhur me klubin dërgojnë simpatinë e tyre më të përzemërt në këtë kohë më shqetësuese te Pep, familja e tij dhe të gjithë miqtë e tyre", shkruhet në njoftimin e klubit.

Nuk dihet nëse trajneri ka patur kontakte me nënën e tij kohët e fudnit, pasi mund të rrezikojë që të jetë edhe ai i infektuar.

Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, pasi më shumë se 135 mijë persona janë infektuar, ndërsa mbi 13 mijë kanë humbur jetën.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091578960418701
array(1) { ["section"]=> string(74) "guardiola-humb-njeriun-e-shtrenjte-ishte-infektuar-nga-koronavirusi-201599" }