Gurë, zjarre dhe makina të shkatërruara, protestuesit përplasen me policinë në Paris (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:29 01-05-2019 Gurë, zjarre dhe makina të shkatërruara, protestuesit përplasen me policinë në Paris (VIDEO)

Protestuesit në Francë kanë shkaktuar kaos në ditën e 1 majit pasi janë përplasur me policisë duke hedhur durë drejt tyre.

Protesta është shoqëruar me tensione pasi protestuesit kanë ndezur zjarre dhe shkatërruan automjete.

Policia në mënyrë të përsëritur ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën pranë stacionit të trenit Montparnasse të Parisit, ku po zhvillohet edhe protesta kryesore.

Nuk dihet ende sa është numri i personave të plagosur.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NGJARJE E TMERRSHME/ 19 studentë vrasin veten pas rezultateve në shkollë
Protestë masive në Rusi kundër Vladimir Putin, arrestohen 30 persona »
Article Logic
Execution time: 0.015475034713745
array(1) { ["section"]=> string(95) "gure-zjarre-dhe-makina-te-shkaterruara-protestuesit-perplasen-me-policine-ne-paris-video-162551" }