‘Guri i themelit për FA’, Arben Kingji merr gradën gjeneral brigade

Publikuar tek: aktualitet, më 20:59 22-09-2020 ‘Guri i themelit për FA’,  Arben Kingji merr gradën gjeneral brigade

Ditën e sotme ushtaraku Arben Kingji është ngritur në detyrë duke marrë gradën gjeneral brigate.

Lajmin e ka bërë me dije ministra e Mbrojtjes Olta Xhçka me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se i vendosëm gradën gjeneral brigade një nga ushtarakëve më të spikatur të Forcave të Armatosura.

“Sot i vendosëm gradën gjeneral brigade një nga ushtarakëve më të spikatur të Forcave të Armatosura.

Gjeneral brigade Arben Kingji ka bërë një punë të shkëlqyer kudo ku ka shërbyer si komandant në batalionin Komando, Forcat Speciale, në Policinë Ushtarake, atashe ushtarak jashtë vendit e së fundmi komandant i Batalionit të Mbështetjes së Shtabit të Përgjithshëm të FA.

Meritokracia, bazuar në profesionalizmin, pasionin e përkushtimin do të vijojë të jetë guri i themelit për një FA profesioniste e të mirëorganizuar,” shkruan Xhaçka në postimin e saj.

119889833_3256413521061012_1557528115003961033_o.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012670993804932
array(1) { ["section"]=> string(71) "guri-i-themelit-per-fa-arben-kingji-merr-graden-gjeneral-brigade-221290" }