Guri që ndriçon me ngjyra të ndryshme, vetëm në Përmet

Publikuar tek: kulture-art, më 19:30 24-06-2017 Guri që ndriçon me ngjyra të ndryshme, vetëm në Përmet

“Guri” ndodhet në veri të zonës qendrore të qytetit, është i vendosur në një hapësirë të gjelbër prej 4500 m2.

Një projekt i Ministrisë së Kulturës dhe Institutit të Monumenteve të Kulturës rijetëzoi “Gurin e qytetit të Përmetit”, monument kulture, nëpërmjet rikualifikimit të zonës, rivitalizimin e Gurit dhe kthimin e kësaj zone në pikë interesi.

“Guri” ndodhet në veri të zonës qendrore të qytetit, është i vendosur në një hapësirë të gjelbër prej 4500 m2. Projekti konsiston në rrjetëzimin e monumentit. Ideja kryesore është krijimi i një traseje përgjatë së cilës do të ketë shkëmbim informacioni kulturor e artistik.//kultplus//

guri2.jpg

guri3.jpg

guri1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021902799606323
array(1) { ["section"]=> string(59) "guri-qe-ndricon-me-ngjyra-te-ndryshme-vetem-ne-permet-83735" }