Guri: Të hënë protestë për teatrin, t'ua ngecim në grykë oligarkëve

Publikuar tek: aktualitet, më 23:04 15-03-2018 Guri: Të hënë protestë për teatrin, t'ua ngecim në grykë oligarkëve

Ambientalisti Sazan Guri i ftuar në emisionin "360 Gradë", thotë se ditën e hënë do të protestohet bashkë me artistët për Teatrin Kombëtar.

"Këtë viti fituam për Velierën për të mbrojtur historinë e Durrësit. Jemi ngritur dy javë përpara për të vënë në vëmendje 7 mëkatet e mëdha të kryetarit të Bashkisë.

Kur artistëve u erdhi kolera tek pragu, ne u ngritëm për publiken, ne u ngritëm për atë që ishte interes i madh, kurse artistët u ngritën për vendin e tyre të punës. Gjithsesi, ditën e hënë bashkë me aktorët do të jemi prapë tek teatri i madh për t'i thënë ndal, ose tua ngecim në grykë oligarkëve”, u shpreh Guri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncimi: Irani ka 'mbushur' Shqipërinë me spiunë, ja në cilat poste janë vendosur dhe qëllimet që kanë
Akuzoi policinë se tentoi ta eleminojë, arrestohet pas dy vitesh Klodian Çypi »
Article Logic
Execution time: 0.012861013412476
array(1) { ["section"]=> string(72) "guri-te-hene-proteste-per-teatrin-t-ua-ngecim-ne-gryke-oligarkeve-113410" }