Kuzhinieri shqiptar në SHBA gatuan për infermierët dhe doktorët: Sot, gjithë ushqimin e restorantit po ua dhurojmë heronjve të vijës së parë (FOTOT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:44 31-03-2020 Kuzhinieri shqiptar në SHBA gatuan për infermierët dhe doktorët: Sot, gjithë ushqimin e restorantit po ua dhurojmë heronjve të vijës së parë (FOTOT) Aleksandër Gjonca

Aleksandër Gjonca është një shqiptar që jeton, banon e punon në Workcester, Massachusetts dhe ka në pronësinë e vet restorantin Nuova, që e menaxhon bashkë me bashkëshorten Loreta, raporton newsbomb.al.

Në fundjavë, nuk ka bërë asnjë moment pushim. Me një krenari dhe solidaritet që shqiptarët e kanë shfaqur shumë shpesh këtë kohë, ka gatuar për punonjësit e spitaleve.

“Sot, ne punuam për të gatuar dhe për të dhuruar për ata që janë në frontin e parë, për heronjtë tanë, infermieret dhe doktorët. Nga restorant Nuovo me dashuri. Ju bekoftë Zoti dhe qëndroni të sigurt” shkruan Aleksandër Gjonca në rrjetin social facebook, raporton newsbomb.al.

Dhe sic duket nga fotot Sandri nuk është treguar I shtrënguar. Ka gatuar pilaf, qofte shtëpie me leng, makarona me kimë, sallatra të ndryshme…Madje, duket qartë se I ka gatuar alla-shqiptarce, raporton newsbomb.al.

91960572_267335530952354_2685422971769585664_n.jpg91513573_237537720969836_3615848810913202176_n.jpg91479364_1303461539857125_185950140928884736_n.jpg91508177_835283223621799_2101428846828978176_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093600749969482
array(1) { ["section"]=> string(151) "guzhinieri-shqiptar-ne-shba-gatuan-per-infermieret-dhe-doktoret-sot-gjithe-ushqimin-e-restorantit-po-ua-dhurojme-heronjve-te-vijes-se-pare-fotot-200761" }