Habi në mbarë rrjetin, treni niset 20 sekonda para orarit, kompania kërkon falje publikisht

Publikuar tek: bota, më 11:51 17-11-2017 Habi në mbarë rrjetin, treni niset 20 sekonda para orarit, kompania kërkon falje publikisht

Nisja ishte planifikuar në 9.44.40 por u nis në 9.44.20 sekonda.  20 sekonda më herët dhe kompania hekurudhore japoneze kërkoi falje zyrtarisht për udhëtarët e saj.

Treni është i linjës Tsukuba Express që lidh Tokion me Tsukuba. Kompania shpjegoi se ishte një gabim i tyre, “ekuipazhi nuk e kontrolloi mirë afatin kohor ".

Kërkesa për falje e kompanisë ka ngjallur habinë e shumë përdoruesve në rrjetet sociale, e sidmos të ne shqiptarëve që jemi "mësuar" me mungesën e korrektesës dhe përgjegjësisë që duhet të kenë kompanitë e transportit.

Shërbimet hekurudhore të Japonisë janë ndër më të besueshmit në botë./ newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012145042419434
array(1) { ["section"]=> string(95) "habi-ne-mbare-rrjetin-treni-niset-20-sekonda-para-orarit-kompania-kerkon-falje-publikisht-99886" }