Habit Armand Duka: Si e bëra të pasur Samir Manen

Publikuar tek: sport, më 06:05 01-04-2018 Habit Armand Duka: Si e bëra të pasur Samir Manen

Armand Duka

Kreu i FSH-së, Armand Duka ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”. Gjatë intervistës Duka tregoi një histori të pazakontë me Samir Manen, të cilësuar si shqiptari më i pasur.

Duka u pyet nga Ermali në lidhje me një vend të shenjtë që ndodhet në Izrael, i cli quhet ‘Muri i Lotëve’, ku mendohet se duke shkruar një  dëshirë në letër dhe duke e vendosur në mur ajo do realizohet.

Lidhur me këtë kreu i FSHF tregoi një histori me Manen. “Kur ishin në Izrael me një shok tjetër dhe Samirin, na thanë që duhej të shkruanim dëshirën në letër dhe ta fusnim në murë që të realizohej. Atëherë Samiri nuk ishte kaq i pasur sa tani dhe duke qenë se ai bënte gjithë kohës biseda për para unë shkruajta në letër: ‘T’i shtohen sa më shumë lekët Samirit”. Po ke parë ti që ai është shumë i pasur tani”, tha Duka duke me humorduke lënë të kuptohet se ai është bërë i pasur falë tij.   

Armand Duka u shpall fitues për kreun e FSHF-së më 7 shkurt në raundin e dytë të votimit. Ndërsa Gjykata e Tiranës ka konstatuar shkelje me listën e anëtarve që votuan dhe ka vendosur për të mos i regjistruar zgjedhjet.

-640-0-5abff2b219fcd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036086082458496
array(1) { ["section"]=> string(55) "habit-armand-duka-si-e-bera-te-pasur-samir-manen-115247" }