Habit Dalina Buzi me atë çfarë shkruan për Nënë Terezën, ndjekësit i kundërvihen

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:44 04-09-2016 Habit Dalina Buzi me atë çfarë shkruan për Nënë Terezën, ndjekësit i kundërvihen

Në sheshin “Shën Pjetri” në Vatikan është duke u zhvilluar ceremonia e Nënë Terezës që drejtohet nga Ati i Shenjtë Papa Françesku.

Sakaq, gazetarja e njohur Dalina Buzi, drejtuese e një prej revistave më të lexuara në Shqipëri “Anabel”, ka habitur me idenë e saj duke e cilësuar shenjtërimin një “lloj Oscari”, duke ndeshur në kritikat e ndjekësve të saj besnikë.

“Pavarësisht besimit që kemi, nuk ju duket fantastike që kemi një shenjtore shqiptare? Thjesht si ide domethënë, se edhe njetërimi në vetvete një lloj Oscari fetar është”, shkruan Buzi.

“Të ulësh shenjtërimin në një Oscar është kaq groteske”, i shkruan ndjekësja gazetares .

“Nuk arrijnë të kuptojnë shenjtërimin dhe e krahasojnë me Oscar”, i shkruan një tjetër por deri tani gazetarja nuk ka reaguar e as është shpjeguar më tej për këtë që ka shkruar.

dalina.png

rr5r.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023015975952148
array(1) { ["section"]=> string(85) "habit-dalina-buzi-me-ate-cfare-shkruan-per-nene-terezen-ndjekesit-i-kundervihen-51828" }