Habit Salianji, nxjerr tufën me 100-she euro në emision: Ja përse duhen këto...(FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:22 28-02-2018 Habit Salianji, nxjerr tufën me 100-she euro në emision: Ja përse duhen këto...(FOTO)

Deputeti i PD Ervin Salianji ishte i ftuar në një emisionin Top Show bashkë me aktorët e Portokallisë në prag të nisjes së shfaqjes së njohur ditën e dielë.

“Deri sot nuk ka asnjë peshk të madh të madh te arrestuar” ishte ironia e deputetit të PD i cili kishte sjellë një peshk në emision, dhuratë për aktorët e Portokallisë. Përmes batutave dhe humorit, Salianji tha se “aktorët mendojnë se imitojnë politikën dhe politikanët, por në fakt politika imiton aktorët duke aktruar në menyrën më të shëmtuar”.

adwg34g3g3g.jpg

Sipas tij, në “oqeanin” parlamentar, peshkaqenët kanë mbrojtje qeveritare. Altin Basha, regjisor i Portokallisë tha se një aktori i duhen dy audicione për të kaluar provën për një personazh, ndërsa Salianji thumboi kolegët në politikë duke thënë se krejt ndryshe nga aktorët, “politikanët kanë një personazh dhe ndërrojnë shumë fytyra”.

rthe4rg45g4h.jpg

Pas interesit të aktorëve për kapjen e peshqëve të mëdhenj, Salianji nxorri edhe “karremat” që kishte me vete. Përtej humorit dhe batutave, deputeti i PD shprehu shqetësimin se sot, politika është kthyer vetëm simbolikë dhe më shumë e përçon mesazhin nëpërmjet simbolikës se sa nga debatit apo alternativat reale.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012727975845337
array(1) { ["section"]=> string(86) "habit-salianji-nxjerr-tufen-me-100-she-euro-ne-emision-ja-perse-duhen-keto-foto-111810" }