Habit studimi, këto sjellje i bëjnë shpesh njerëzit më inteligjentë

Publikuar tek: bota, më 21:32 29-08-2017 Habit studimi, këto sjellje i bëjnë shpesh njerëzit më inteligjentë

Një studim i kohëve të fundit ka gjetur se njerëzit inteligjentë kanë më shumë gjasa të betohen.

Studiuesit në Universitetin e Rochester-it u kërkuan 1.000 njerëz rreth 400 sjellje tipike dhe zbuluan një lidhje të fortë mes inteligjencës dhe sharjeve.

Të gjithë pjesëmarrësit gjatë studimit u pyetën se sa shpesh ata bëjnë njërën nga 400 sjelljet. Gjetjet e botuara zbuluan se personat me intelekt të lartë, kishin më shumë gjasa të shanin, hanë për mëngjes gjëra djegëse dhe ecin rreth shtëpisë lakuriq. Tingëllon si shumica prej nesh!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja kush ëmbëlsira më e kërkuar në Disney që s’po i reziston askush
Presidenti Trump bashkë me zonjën e parë viziton zonat e përmbytuara nga uragani »
Article Logic
Execution time: 0.012103080749512
array(1) { ["section"]=> string(72) "habit-studimi-keto-sjellje-i-bejne-shpesh-njerezit-me-inteligjente-90573" }