Habit TINKA KURTI: Bërtasin ROBERT NDRENIKA e ne të tjerëve na lënë në hije (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 21:11 07-04-2018 Habit TINKA KURTI: Bërtasin ROBERT NDRENIKA e ne të tjerëve na lënë në hije (VIDEO) Tinka Kurti dhe Robert Ndrenika

Debati për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar vazhdon të mbetet aktual dhe të ketë vëmendjen jo vetëm të artistëve por dhe zyrtarëve dhe qytetarëve të thjeshtë.

Por aktorja e mirënjohur Tinka Kurti e ka zhvendosur vëmendjen nga teatri me deklaratën që ka bërë së fundmi në emisionin “Thumb”, të Aulonës dhe Fatmës.

Në një bisedë për kantautorin e parë shqiptar Françesk Radi me aktoren Margarita Xhepi, Tinka Kurti u shpreh: Ne jemi në një fushë futbolli ku është një perde. Pas saj janë regjizori, puntorët e skenës kurse para jemi ne aktorët”, – ka thënë aktorja e mirënjohur dhe e nderuar me shumë çmime. “Por, unë bëj një pas të bukur dhe golin e bën Robert Ndrenika, dhe të gjithë [publiku] bërtasin ‘Rroftë Robert Ndrenika’ e ne të tjerave na lënë në hije.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024385929107666
array(1) { ["section"]=> string(87) "habit-tinka-kurti-bertasin-robert-ndrenika-e-ne-te-tjereve-na-lene-ne-hije-video-116080" }