Habit Xhelal Mziu: Olta Xhaçka kërkoi të largohej kur mësoi se do jam unë në Dibër, PS-në e kam mundur në çdo betejë

Publikuar tek: politike, më 14:04 20-01-2021 Habit Xhelal Mziu: Olta Xhaçka kërkoi të largohej kur mësoi se do jam unë në Dibër, PS-në e kam mundur në çdo betejë

Xhelal Mziu është zgjedhur si drejtues i PD-së në Qarkun e Dibrës për zgjedhjet e 25 prillit.

Pas zyrtarizimit, Mziu ka folur për “reporttv” ku është shprehur i sigurt se do të fitojë në Dibër.

Ndër të tjera ai pretendon se pas zyrtarizimit të tij Olta Xhaçka i ka kërkuar Ramës që të largohet si drejtuese e PS-së në Dibër.

"E vetmja ambicie e imja është që të maksimizojmë votat në Qarkun e Dibrës për të fituar opozita shqiptare dhe të gjithë shqiptarët ndaj kësaj keqqeverisje në këto 8 vite. Asgjë tjetër nuk është peng i imi. Jemi në çdo lagje, në çdo rrugicë, në çdo familje për të fituar më 25 prill. E kam mundur Ramën dhe PS ne çdo betejë, kështu do ndodh edhe në Dibër. Opozita do të marrë 4 mandate në Dibër. Pas konfirmimit tim, Olta Xhaçka ka kërkuar nga kryeministri të largohet si drejtuese politike e PS”, tha Mziu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Deti’, Berisha: Greqia zgjerohet me 13,000 milje, Shqipëria zvogëlohet së paku me 3,000 milje
Zgjedhjet e 25 prillit, ISP apelon partitë politike konkurruese: Largoni individët e inkriminuar »
Article Logic
Execution time: 0.011909008026123
array(1) { ["section"]=> string(121) "habit-xhelal-mziu-olta-xhacka-kerkoi-te-largohej-kur-mesoi-se-do-jam-une-ne-diber-ps-ne-e-kam-mundur-ne-cdo-beteje-235705" }