Habit zyrtari i rëndësishëm në PD, hedh poshtë Bashën dhe Berishën për pjesëmarrjen në protestë: Unë kam shkelur çdo perimetër, ja sa ishin

Publikuar tek: aktualitet, më 16:53 13-05-2017 Habit zyrtari i rëndësishëm në PD, hedh poshtë Bashën dhe Berishën për pjesëmarrjen në protestë: Unë kam shkelur çdo perimetër, ja sa ishin

Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha deklaruan se në protestën e sotme përgjatë Bulevardit Dëshmorit e Kombit ishin të pranishëm më shumë se 600 mijë vetë, ndërsa deputeti i Partisë Demokratike Arben Ristani i nxjerr bllof teksa thotë një shifër shumë më të ulët.

Arben Ristani i ftuar në një intervistë për “News 24” tha se në protestën e sotme kanë qenë rreth 200 mijë pjesëmarrës, ndërsa thekson faktin se e ka shkelur vetë me këmbë të gjithë perimetrin.

“Mund të them që ajo është një sipërfaqe që për mua kishte padyshim minimalisht rreth 1-2 persona per metër katror.

Të pranishëm kanë qenë rreth 200 mijë vetë për të qenë të drejtë.

Ishte më e organizuar se tubimi i kaluar, me ato informacione që kam pjesmarrja është diçka më shumë.

Vetë me këmbë e kam shkelur gjithë perimetrin por masa e njerëzve ishte vërtet e madhe”, tha Ristani gjatë intervistës, ndërsa shtoi se në krahasim me protestën e 18 shkurtit pjesëmarrja ishte (diçka më shumë). 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protestueses i bie të fikët në mes të turmës, shikoni kush vrapon t’i japë ndihmën e parë
Lubonja flet hapur, çfarë thirrjesh do bëjë zyrtari i lartë Amerikan ditën e hënë dhe a do të nënshtrohet Basha pas tubimit të sotëm »
Article Logic
Execution time: 0.010869026184082
array(1) { ["section"]=> string(142) "habit-zyrtari-i-rendesishem-ne-pd-hedh-poshte-bashen-dhe-berishen-per-pjesemarrjen-ne-proteste-une-kam-shkelur-cdo-perimeter-ja-sa-ishin-78542" }