Hajdutë dhe aspak të zgjuar, kështu e pësuan vëllezërit fierakë pasi vodhën në kompaninë e naftës (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:54 16-04-2017 Hajdutë dhe aspak të zgjuar, kështu e pësuan vëllezërit fierakë pasi vodhën në kompaninë e naftës (EMRAT)

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë Fitim Grembi, 20 vjeç dhe Gerian Grembi, 21 vjeç, banues në fshatin Belinë, Fier.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në aksin rrugor Fier-Peshtan janë kapur në flagrancë duke tentuar të shesin një pompë hidraulike të cilën e kishin vjedhur në vatrën e pusit N27B në Marinzë, pronë e kompanisë Bankers. 

Materialet i kaluan Prokirorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Vjedhje" e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga Kodi Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lutje dhe mëshirë me forcat RENEA, Pashkë si asnjëherë tjetër mbrëmë në Tiranë (FOTOT INTERESANTE)
Aksion me qen antieksploziv dhe “blindohet” sheshi “Nënë Tereza”, ç’po ndodh tani në kryeqytet? »
Article Logic
Execution time: 0.011435031890869
array(1) { ["section"]=> string(108) "hajdute-dhe-aspak-te-zgjuar-keshtu-e-pesuan-vellezerit-fierake-pasi-vodhen-ne-kompanine-e-naftes-emrat-75340" }