Hajduti shqiptar rikthehet në Itali, këtë herë për të përndjekur ish të dashurën

Publikuar tek: aktualitet, më 18:01 28-02-2017 Hajduti shqiptar rikthehet në Itali, këtë herë për të përndjekur ish të dashurën

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar në Novara të Italisë pas denoncimit të bërë nga ish e dashura e tij e cila u ankua se përndiqej dhe kërcënojeh që prej kohës që ishin ndarë.

28-vjeçari Trifon Nezha u arrestua pas përfundimit me sukses të operacionit të koduar “Dielli i ftohtë” nga karabinierët e Novaras.

Ai rezulton me precedent të mëparshëm penal për vjedhje. Nezha u mbajt nën vëzhgim për disa ditë derisa karabinierët arritën të gjenin vendin ku strehoej. Gjatë një operacioni blic në orët e vona të natës, ai u vu në pranga ndërsa në banesë u gjet dhe u arrestua edhe shqiptari  Erjion Rama, 23 vjeç, i akuzuar për disa vjedhje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mark Frroku intervistë për gazetën belge: Burgjet tuaja s’krahasohen me këto në Shqipëri
Ardian Çipa takon ministrin e Brendshëm të Francës: Bashkëpunim kundër krimit të organizuar »
Article Logic
Execution time: 0.010169982910156
array(1) { ["section"]=> string(85) "hajduti-shqiptar-rikthehet-ne-itali-kete-here-per-te-perndjekur-ish-te-dashuren-70276" }