Hakerat e ISIS kërcënojnë Michelle Obamën, sulm faqeve perëndimore

Publikuar tek: bota, më 21:37 10-02-2015 Hakerat e ISIS kërcënojnë Michelle Obamën, sulm faqeve perëndimore

Faqja e “Newsweek” në “Twitter” ka rënë pre e hakimit nga grupi i quajtur CyberCaliphate me moton "Je Suis ISIS", me anë të së cilës ata kanë postuar një kërcënim për zonjën e parë Michelle Obama.

“Shën Valentin i përgjakshëm Michelle Obama! Po të shohim ty, vajzat dhe burrin tuaj”, shkruajnë ata në “Twitter”

Raportime për hakim të faqes ka dhënë edhe kompania “Delta Air Lines” e cila i ka fshirë menjëherë postimet dhe u ka kërkuar falje ndjekësve të saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024456024169922
array(1) { ["section"]=> string(70) "hakerat-e-isis-kercenojne-michelle-obamen-sulm-faqeve-perendimore-2990" }