Hakerat e “Lizard Squad” sulmonjë Google, kujdes çfarë kërkoni

Publikuar tek: bota, më 19:08 23-02-2015 Hakerat e “Lizard Squad” sulmonjë Google, kujdes çfarë kërkoni

Hakerat famëkeq të të njohur me emrin “Lizard Squad” kanë hakuar sot faqen e Google në Vietnam.

Sulmi filloi sot rreth orës 12:00 dhe shumë përdorues të internetit në Vietnam nuk ishin në gjendje ta përdornin faqen e cila ishte tjetërsuar dhe tregonte fotografinë e një të riu me iPhone në dorë e me një shënim ku lexohej “E hakuae nga Lizard Squad përshëndetjë nga antikrishti Brian Krebs, sp3c, Komodo, ryan, HTP & Rori Andreë Godfrey”.

Rreth orës 14:30, një njoftim nga Google bëri të ditur se faqja u kthye në normalitet. Hakerat kishin bërë të mundur që të gjitha kërkimet në google nga përdoruesit të registroheshin në një faqe tjetër pirate, duke i ekspozuar ato.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012108087539673
array(1) { ["section"]=> string(64) "hakerat-e-lizard-squad-sulmonje-google-kujdes-cfare-kerkoni-4231" }