Hakerat rrëmbejnë qindra llogari të VIP-ave, mediave dhe bizneseve, ja çfarë postojnë

Publikuar tek: bota, më 09:02 19-11-2016 Hakerat rrëmbejnë qindra llogari të VIP-ave, mediave dhe bizneseve, ja çfarë postojnë

Dhjetëra llogari të disa prej mediave më të mëdha në botë, personazheve publikë dhe bizneseve në Twitter janë rrëmbyer nga hakerat.

Të gjitha llogaritë e hakeruara me miliona ndjekës duket se janë përdorur për të njëjtin qëllim, shpërndarjen e një webfaqeje false. Disa prej llogarive të hakuara janë Sky News, New Yorker, Independent, Economist, PlayStation dhe Xbox. Pre e hakimit ka rënë edhe faqja e Lionel Messi-t e guvernatorit amerikan Mike Dayton.

Scasd2qgfgxdfgggggdfhot_1.jpg

Scradw2fsdggggenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029894828796387
array(1) { ["section"]=> string(89) "hakerat-rrembejne-qindra-llogari-te-vip-ave-mediave-dhe-bizneseve-ja-cfare-postojne-60006" }