Hakerat rrëzojnë uebfaqet e qeverisë dhe KQZ, zbulohet nga mund të ketë ardhur sulmi

Publikuar tek: aktualitet, më 22:42 25-06-2017 Hakerat rrëzojnë uebfaqet e qeverisë dhe KQZ, zbulohet nga mund të ketë ardhur sulmi

Tashmë është e qartë se rrëzimi i të gjitha faqeve të qeverisë, përfshi atë të Kryeministrisë dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, është vepër e hakerave.

Por është e paqartë se nga e ka origjinën ky sulm kibernetik që ka nxjerrë jashtë funksionit të gjitha këto faqe.

Menjëherë janë përhapur dyshimet se në këtë sulm mund të kenë gisht hakerat rusë, por gjithçka mbetet aludim.

Ndoshta në orët në vijim do të ketë një sqarim zyrtar lidhur me këtë ngjarje. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071389675140381
array(1) { ["section"]=> string(89) "hakerat-rrezojne-uebfaqet-e-qeverise-dhe-kqz-zbulohet-nga-mund-te-kete-ardhur-sulmi-83918" }