Hakerat shqiptarë i shpallin luftë qeverisë: Të inkriminuar që po shtypni popullin tuaj (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:11 09-12-2016 Hakerat shqiptarë i shpallin luftë qeverisë: Të inkriminuar që po shtypni popullin tuaj (Video)

Vetëm pak ditë më parë, ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani iu mbyll llogaria në Twitter, që mesa duket ka qenë një sulm nga hakerat.

Manjani reagoi duke thënë se “mund t’i mbyllin profili por nuk i heqin dot të drejtën e fjalës së lirë”, ndërsa ditën e djeshme një video me titullin “Mesazh i Anonymus për qeverinë shqiptare” është ngarkuar në Youtube.

Në mesazhin pas të cilit qëndrojnë hakera shqiptarë, kritikohet qeveria shqiptare si e inkriminuar dhe që ka tradhëtuar popullin për përfitime personale. Nuk dihet nëse hakerat shqiptarë pas videos janë pjesë ‘zyrtare’ e grupit të famshëm botëror “Anonymus”.

Kjo nuk është hera e parë që ata japin mesazh për lidhur me Shqipërinë. Rreth një vit më parë po i njëjti profil në Youtube ka kërkuar ribashkimin e trojeve shqiptare.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDALOZE/ Punonjësi i sigurimeve në Tiranë s’përmbahet ndaj qytetares: Më çave b*thën, më plasi t*api mua kë ke çun ti
Raporti i Moody’s: Ja data e hapjes së negociatave me Bashkimin Europian »
Article Logic
Execution time: 0.011754035949707
array(1) { ["section"]=> string(98) "hakerat-shqiptare-i-shpallin-lufte-qeverise-te-inkriminuar-qe-po-shtypni-popullin-tuaj-video-62134" }