Hakerat sulmojnë faqen e peticionit për të “shpëtuar Vettingun”

Publikuar tek: aktualitet, më 19:15 27-02-2017 Hakerat sulmojnë faqen e peticionit për të “shpëtuar Vettingun”

Nisma e disa OJQ-ve për mbledhjen e firmave kundër bllokimit të Vettingut është bërë e mundur edhe online përmes faqes www.shpëtovetingun.al, ku qytetarë që ndodhen edhe jashtë Shqipërisë mund të firmosin peticionin.

Por nuk kanë kaluar shumë orë dhe faqja është sulmuar nga hakera duke e bërë të pa aksesueshme për momentin. Është ende e paqartë se kush mund ta ketë sulmuar faqen ndërsa disa media pranë qeverisë nuk kanë vonuar të akuzojnë se sulmi ka ardhur nga “çadra e PD-së”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandal në zgjedhjet e Dhomës së Avokatisë, dy avokatë të njohur zihen me fjalor banal e kërcënim për vrasje
Fitojnë banorët e Zharrëzës/ Qeveria ndalon Bankers të punojë dhe vendos: Banorët të marrin paratë menjëherë (VENDIMET) »
Article Logic
Execution time: 0.011543989181519
array(1) { ["section"]=> string(67) "hakerat-sulmojne-faqen-e-peticionit-per-te-shpetuar-vettingun-70148" }