Hakerat sulmojnë institucionin e rëndësishëm shtetëror

Publikuar tek: politike, më 18:34 04-08-2017 Hakerat sulmojnë institucionin e rëndësishëm shtetëror

Ditën e sotme raportohet se portali online i një institucioni të rëndësishëm shqiptar, ka rënë pre e hakerave që kanë ndërhyrë në të.

Drejtoria per Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqet, Sektori për hetimin e krimeve kompjuterike njofton se janë referuar materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, pasi dyshohet se raportohet për një ndërhyrje në një faqe zyrtare të një institucioni, por nuk bëhet me dije se në adresë të kujt institucioni.

“Më datë 03.08.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, pasi dyshohet se raportohet për një ndërhyrje në një faqe zyrtare të një institucioni”, njofton zyrtarisht policia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073070526123047
array(1) { ["section"]=> string(60) "hakerat-sulmojne-institucionin-e-rendesishem-shteteror-88265" }