Haki Çako mbërrin në Kakavijë shpërndan ushqime dhe ujë për qytetarët

Publikuar tek: aktualitet, më 11:56 15-08-2020 Haki Çako mbërrin në Kakavijë shpërndan ushqime dhe ujë për qytetarët

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako ka mbërritur në Kakavijë, pasi situate vijon të jetë kaotike prej 4 ditësh, ku me mijëra shqiptarë presin në radhë kilometrike për të kaluar në shtetin fqinj.

Ndërkohë që prej ditës së djeshme 200 efektivë të FA ndodhen në Kakavijë për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve.

Efektivët dhe Çako kanë shpërndarë ujë dhe sanduiçi, ndërsa kanë ndihmuar edhe ata qytetarë që kanë shfaqur shqetësime shëndetësore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012190103530884
array(1) { ["section"]=> string(76) "haki-cako-mberrin-ne-kakavije-shperndan-ushqime-dhe-uje-per-qytetaret-217203" }