Halloween

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:34 31-10-2015 Halloween

Tiranë- Kudo në botë por edhe në Shqipëri, kohët e fundit po festohet data e ringjalljes të të gjithë shpirtrave sipas gojëdhënave dhe legjendave që prej viteve 1745. Festa e Halloween në SHBA, njihet si festa e dytë që festohet më shumë pas Krishtlindjeve. Në Shqipëri, kjo festë po merr përmasa të mëdha duke u bërë ditë e veçantë për të rinjtë të cilët dalin natën të festojnë duke veshur kostume që personifikojnë personazhë të frikshëm të frymëzuar nga filmat thriller ose kostume të personasheve të showbiz që kanë krijuar një stil të tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098640918731689
array(1) { ["section"]=> string(15) "halloween-24348" }