Hamasi lëshon dy raketa në Tel-Aviv

Publikuar tek: bota, më 20:36 14-03-2019 Hamasi lëshon dy raketa në Tel-Aviv

Kryeqyteti i Izraelit, Tel-Avivi është tmerruar nga një shpërthim i fuqishëm rakete.

Dy raketa janë hedhur në drejtim të shesheve publike, ku njëra ka shpërthyer në një shesh publik dhe ku ende nuk dihet a ka viktima, ndërsa raketa tjetër është interceptuar nga sistemi mbrojtës anti-raketor "Kupola e Hekurt".

Sulmi me raketa u mor përsipër nga grupi militar palestinez Hamas ka thënë lideri i këtij grupimi, Khaled Mashaali.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019073009490967
array(1) { ["section"]=> string(42) "hamasi-leshon-dy-raketa-ne-tel-aviv-156453" }