Hamilton kampion bote, Vettel dhe Ferrari dështojnë sërish

Publikuar tek: sport, më 14:19 30-10-2017 Hamilton kampion bote, Vettel dhe Ferrari dështojnë sërish

Lewis Hamilton fitoi titullin e tij të katërt të Formula 1 pas një kampionati të gjatë dhe emocionues.

Me këtë triumf Hamilton bëhet piloti më i suksesshëm britanik i të gjitha kohërave.

Fitorja u bë më e lehtë për britanikun pas një përplasje në xhiron e parë të Vettel i cili shkoi në vendin e fundit, me dëmtime të rënda në makinën e tij.

Ndërkohë që Meksika festonteHalloween ”, Hamilton, ia doli të shënonte në CV-në e tij kurorën e katërt botërore në F1.

Tashmë Hamilton është në mesin e 5 pilotëve më të mirë të të gjitha kohërave në F1.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071389675140381
array(1) { ["section"]=> string(63) "hamilton-kampion-bote-vettel-dhe-ferrari-deshtojne-serish-97719" }