“Hap gjuetinë, jemi zënë nga këmbët”, Rama: S’po ta jap përgjigjen se dalin këta profesorat si Panariti

Publikuar tek: barometri, më 07:00 22-04-2018 “Hap gjuetinë, jemi zënë nga këmbët”, Rama: S’po ta jap përgjigjen se dalin këta profesorat si Panariti

Një qytetar lushnjar, 70 vjeç, krahas shqetësimit që një pjesë e produkteve vendase shkojnë dëm e hidhen nga prodhuesit, i ka treguar kryeministrit Edi Rama edhe një tjetër shqetësim: Nuk del dot për gjueti!

Qytetari: Unë jam 70 vjeç dhe...

Rama: E ke thënë dy herë këtë. Ti s’je 70 vjeç. Pse e rrit moshën apo do të na vijë keq?

Qytetari: Jo jo. Jam 70 vjeç dhe kam edhe një kërkesë. U zumë nga këmbët, na e hap atë gjuetinë

(Salla ia plas të qeshurës)

Rama: E shikon? Nuk je 70 vjeç ti ose duhet të të martojmë prapë, po abuzon me moshën unë sdo ta jap vetë përgjigjen se pastaj mendon ti ose të tjerë ose dalin këta, profesor Panariti e më kritikon sikur smarr vesh, do ta jap me zv.ministrin.

Dhimo hajde këtu e shpjegoje këtë punë. (Zv.ministri i Bujqësisë Dhimo Kote flet për subvencionet)

Rama: Edhe një gjë të fundit që nuk e tha Dhimua. Masën që kemi marrë për bashkimet, pra, kush bashkohet s’ka TVSH. Zero Kush kalon atë 5 milionshin, i fillon historia, e dini ju...

Mjafton të bashkoheni, jo si më përpara por vetëm të bashkoni mendjen dhe të organizoni punën, në vend njëri mbjell patate, nëj domate, një arra dhe të gjithë janë me kufizim, të bashkoheni dhe të thoni, në gjithë këtë sipërfaqe do mbjellim këtë gjë dhe me atë kemi një volum të madh prodhimi e shesim bashkë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038575887680054
array(1) { ["section"]=> string(105) "hap-gjuetine-jemi-zene-nga-kembet-rama-s-po-ta-jap-pergjigjen-se-dalin-keta-profesorat-si-panariti-117819" }