Hapen arkivat, kur Edi Rama merrte pjesë në 10-vjetorin e “Koha Jonë”

Publikuar tek: politike, më 17:42 28-10-2016 Hapen arkivat, kur Edi Rama merrte pjesë në 10-vjetorin e “Koha Jonë”

Në prag të gjyqit për dëmshpërblimin nga Qeveria për djegien e redaksisë në vitin 1997, Nikoll Lesi ka hapur arkivat e gazetës “Koha Jonë”.

Në këto dy foto shihet kryeministri i sotëm i Shqipërisë, Edi Rama, në studiot e gazetës për 10 vjetorin e krijimit të saj.

Ai ndodhej në shoqërinë e gazetarëve Frrok Çupi, Aleksandër Çipa dhe Anila Basha, atëherë pjesë e “Koha Jonë”.

Sot Qeveria e drejtuar nga Rama refuzon të dëmshpërblejë drejtuesit e gazetës për ngjarjen e rëndë të nddohur në 1997-ën.

14895505_10155303860418765_73699565_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087599754333496
array(1) { ["section"]=> string(72) "hapen-arkivat-kur-edi-rama-merrte-pjese-ne-10-vjetorin-e-koha-jone-57697" }