Hapën zjarr ndaj policisë, Rusia vret dy persona të dyshuar si militantë të ISIS

Publikuar tek: bota, më 08:58 15-03-2019 Hapën zjarr ndaj policisë, Rusia vret dy persona të dyshuar si militantë të ISIS

Autoritetet ruse kanë vrarë dy militantë të dyshuar të grupit ekstremist të ashtuquajtur Shteti Islamik.

Komiteti Kombetar Antiterror tha se dy personat e armatosur u qëlluan për vdekje pasi refuzuan urdhërin e policisë për të ndalur veturën me të cilën po udhëtonin. Ata hapën zjarr ndaj forcave të policisë.

Militantët islamikë në rajonin e Kaukazit Verior të Rusisë kanë ndërmarrë disa herë sulme ndaj policisë, myslimanëve të moderuar dhe zyrtarëve lokal.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013584136962891
array(1) { ["section"]=> string(86) "hapen-zjarr-ndaj-policise-rusia-vret-dy-persona-te-dyshuar-si-militante-te-isis-156491" }