Hapet bypass-i i Tepelenës, Rama: Ky investim i rëndësishëm për Tepelenën turistike

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 13-07-2020 Hapet bypass-i i Tepelenës, Rama: Ky investim i rëndësishëm për Tepelenën turistike

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Infrastrukturës Belinda Balluku dhe kryetarin i Bashkisë, Tërmet Peçi, kanë shkuar në Tepelenë pasi është hapur bypass-i në këtë qytet.

Rama tha se hapja e bypass-it në Tepelenë që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë- Gjirokastër- Kakavijë, është një vepër e rëndëishme e e infrastrukturës kombëtare.

Kreu i qeverisë është shprehur se me këtë investim i është hapur rruga Tepelenës turistike.

Ndërsa kryetari i Bashkisë, Tërmet Peçi tha se më në fund është bërë realitet ëndrra e shqipëtarëve.

“Unë thash që kjo do të bëhet, edhe dalja në det e Tepelenës, lidh komplet gjithë qarkun e Gjirokastrës në një kohë brenda ditës me Himarën, kështu që paketa turistike bëhet e plotë dhe t'i nga xhep false kthehesh në pikë kyç. Ishe xhep false kur u bëre kryetar Bashkie. Kishe një grumbullim banesash  në anë të një shtegu dhish, por në vend të dhive ke pasur makina. Ja si është bërë tani,” tha Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010054111480713
array(1) { ["section"]=> string(88) "hapet-bypass-i-i-tepelenes-rama-ky-investim-i-rendesishem-per-tepelenen-turistike-213703" }